عکاسی از بچه‌ها همیشه لذت‌بخش است. با اینکه این کار شاید کمی زمان‌بر باشد، ولی اگر حوصله به خرج دهید تصاویری ماندگار خلق خواهید کرد. برای عکاسی از کودکان شما حق انتخاب زیادی دارید. فضای باز، منزل، ساحل، جنگل، پشت بام و حتی آتلیه همگی گزینه خوبی برای عکاسی‌اند. اما عکاسی از کودک در طبیعت چیز دیگریست! اگر قصد دارید تا به هر بهانه‌ای آلبومی از تصاویر زیبا از فرزند دلبندتان ثبت کنید، این مقاله می‌تواند برایتان مفید باشد. پس در ادامه همراهمان باشید.

چرا عکاسی در طبیعت؟

عکاسی کردن در طبیعت مزایای زیادی دارد و به شما این امکان را می‌دهد تا در جایی سرسبز ژست‌های گوناگون بگیرید. سایه درختان، نور طبیعی، آسمان آبی با ابرهای دل‌انگیز، چمن‌های سرسبز و حتی گل‌های رنگانگ باعث جذاب‌تر شدن عکس‌ها می‌شود. همچنین اگر پیش یا بعد از ظهر عکاسی کنید، آلبوم شما جذاب‌تر خواهد بود. البته عکاسی در طبیعت مزایای دیگر هم دارد که تنوع در ژست یکی از آن‌هاست. نشستن روی چمن‌ها، ایستادن زیر درختان، دراز کشیدن، عکاسی در افق و ده‌ها ایده دیگر وجود دارد که تنها در طبیعت امکان‌پذیر است. در فضای باز همچنین شما این حق را دارید تا با آزادی بیشتر در پوشش، ژست و تم عکس بگیرید. چیزی که شاید در مکان‌های دیگر امکان‌پذیر نباشد.

عکاسی از کودک در طبیعت
برای عکاسی کودک در طبیعت از کجا شروع کنیم؟

اکنون شاید از خود بپرسید که برای عکاسی از فرزندتان باید چه کار کنید؟ اگر می‌خواهید در فضای باز عکاسی کنید، پس بهتر است تا از قبل لوکیشین عکاسی را انتخاب کرده و آن را بررسی نمایید. چه در باغ شخصی عکاسی می‌کنید و چه در طبیعت حاشیه شهر مکان دقیق عکاسی باید از قبل مشخص شود. بهتر است تا لوکیشین عکاسی دارای نور طبیعی، درختان سرسبز، چمن، سایه و چشم‌انداز جذاب باشد. اگر هم قصد دارید تا این کار را به آتلیه عکاسی بسپارید باید از قبل تیم عکاسی مورد نظر را پیدا کرده و با آن‌ها قرارداد ببندید. همچنین بهتر است درباره مکان عکاسی و زمان دقیق آن به توافق برسید.

ویژگی یک آتلیه خوب

یک آتلیه کاربلد باید تجهیزات مدرن و پیشرفته برای عکاسی از کودکان در طبیعت داشته باشد. دوربین عکاسی باکیفیت، سه پایه، لنز و غیره از جمله وسایلی است که یک عکاس حرفه‌ای باید داشته باشد. همچنین عکاس شما باید تخصص کافی داشته باشد و بتواند با خلاقیت تصاویری غیرتکراری از شما بگیرد. داشتن فضای مناسب نیز از دیگر ویژگی‌های یک آتلیه خوب است. امروزه اکثر آتلیه‌ها فضای اختصاصی روباز برای عکاسی دارند که بسته به موقعیت چیدمان آن عوض می‌شود. لذا بهتر است قبل از عقد قرارداد محیط عکاسی را ببینید.

عکاسی تولد کودک در طبیعت

تولد یک بهانه عالی برای عکاسی در طبیعت است. چه در فضای باز عکاسی می‌کنید و چه در محیط رو باز آتلیه باید چیدمان را بسته به تولد در نظر بگیرید. برای این کار استفاده از ریسه، کیک، بادکنک، هدایا و غیره را برای تزئین فراموش نکنید. همچنین بهتر است تا لباس خود را با تم تولد ست کنید تا عکس‌های شما رنگی‌تر و جذاب‌تر شوند. عکاسی تولد در فضای باز یکی از رویایی‌ترین گزینه‌هایی است که می‌توانید برای فرزند دلبندتان تدارک ببینید. البته فراموش نکنید که از قبل لوکیشین مورد نظر را پیدا کرده و شرایط ان را بسنجید. اگر هم از قصد عکاسی در آتلیه دارید، باید پیش از هر چیزی با عکاس خود در این باره صحبت کرده و محل عکاسی را در نظر بگیرید.

عکس کودکان در طبیعت
عکاسی دندونی کودک

یکی دیگر از جشن‌هایی که والدین خوش سلیقه برای کودک دلبندشان می‌گیرند، جشن دندونی است. در این جشن اولین دندان درآمده کودک را بهانه‌ای برای عکاسی می‌کنند که حسابی به تجربه‌ای ناب تبدیل می‌شود. در عکاسی دندونی باید شیوه‌ای مهربانانه کودکتان را بخندانید تا دندانش به زیبایی دیده شود و بتوان عکس‌های قشنگ از او گرفت. البته در خندان او به زور متوسل نشوید تا عکس‌ها طبیعی جلوه کنند. تعیین تم مناسب جشن دندونی و انتخاب لباس مرتبط با این جشن یکی دیگر از کارهایی است که باید انجام دهید. پس به خاطر داشته باشید که از قبل پوشش خود و نحوه چیدمان را انتخاب نمایید. در دکوراسیون جشن دندونی از ریسه‎‌های شکل دندان، پوشک، عروسک و غیره استفاده می‌شود تا تصاویر مرتبط با این جشن و نوزاد کوچلو شوند. البته خوب است بدانید که آتلیه‌ها دکوراسیون مرتبط با جشن دندونی در محل دارند و لازم نیست تا از قبل لوازم اضافه بخرید. تنها کافیست لباس خود را با آن ست کرده و لحظاتی فراموش‌نشدنی را رقم بزنید.

عکاسی از نوزاد

عکاسی از نوزاد یکی دیگر از مدل‌ عکس‌هایی است که می‌توان در طبیعت گرفت. برای این کار لازم است تا از قبل به کوچولو دلبندتان شیر داده و پوشک او را عوض کنید تا در حین عکاسی اذیت نشود. همچنین می‌توان در طول پروسه عکاسی او را با عروسک سرگرم کرده و یا خوراکی جزئی بدهید تا همراهی نوزاد با شما بیشتر شود. باید بدانید که عکاسی کودک در طبیعت نیازمند شرایطی است تا کودک اذیت نشود. مناسب بودن آب و هوا و مدت زمان نه چندان طولانی عکاسی یکی از نکاتی است که باید به آن توجه کنید. اگر برای عکس تم خاصی در نظر گرفته‌اید باید آن را با چیدمان به خوبی اجرا کنید تا نوزاد شما در مرکز آن قرار گیرد.

عکس پاییزی کودک در طبیعت

پاییز این پادشاه رنگ‌ها مثل یک فرش هزار رنگ است که دیدنش سیر نمی‌شوید. پس چه چیزی بهتر از عکاسی از کودک در پاییز! عکس گرفتن در کنار درختان با آن برگ‌های زرد و قرمز حسابی می‌تواند آلبومی رنگارنگ را برایتان به ثبت برساند. هوای ابری، نم باران، نور نه چندان زیاد خورشید همگی دست به دست هم می‌دهند تا فضایی رویایی را برای عکاسی از فرزند دلبندتان داشته باشید. پس خوب است که این فرصت را غنیمت شمرده و با پوشاندن لباس پاییزی به کودکتان را دست طبیعت سپرده و از او عکس بگیرید. در نظر داشته باشید که لباس شما و کودکتان مناسب فصل باشد تا دچار بیماری نشوید.

ژست عکاسی کودک در طبیعت
نکات عکاسی از کودک در طبیعت

– تا جایی که امکان دارد از فلش در عکاسی استفاده نکنید.
– بهتر است از نور طبیعی استفاده کنید تا تصاویر دلپذیرتر شوند.
– ترجیحا در وسط روز عکاسی نکنید و این کار را به بعد از ظهر و قبل از غروب واگذار نمایید.
– لباس مناسب فصل بپوشید.
– از وسایل کودکانه مثل عروسک غافل نشوید.
– کودکتان را مجبور به خندیدن و ژست‌های مصنوعی نکنید.
– قبل از شروع عکاسی وضعیت آب و هوا را بسنجید.

ژست عکس کودک در طبیعت

گرچه نمونه عکس‌هایی در فضای مجازی و وب سایت‌های گوناگون وجود دارد، اما خلاقیت در عکاسی حرف اول را می‌زند. عکس گرفتن در دشت و مزارع، ژست‌های گوناگون در زیر درختان، استفاده از چتر و قدم زدن در زیر باران، نشستن روی برگ‌ها و حتی نوازش حیوانات اهلی همگی ایده‌هایی مختلف‌اند که با کمی خلاقیت جذاب به نظر می‌رسند. البته اگر همراه تیم عکاسی می‌کنید، لازم نیست نگران ژست کودکتان باشید، زیرا عکاس نکات لازم را به شما خواهد گفت.

لباس مناسب عکس کودک و طبیعت

شاید از خود بپرسید که برای عکاسی در طبیعت چه لباسی تن فرزند دلبندتان کنید؟ در پاسخ باید بگوییم که لباس ساده و بدون زحمت تنها گزینه شماست. پوشش انتخابی باید با فضای عکاسی سنخیت داشته باشد. همچنین اگر خودتان در عکس حضور دارید بد نیست تا لباس کودک با والدین ست باشد تا جذابیت تصاویر بیشتر شود. معمولا شلوارک به همراه پیراهن اولین گزینه برای لباس پسربچه ها و شرتک، دامن و بلوز برای دختربچه‌ها شمرده می‌شود که رنگ آن کاملا سلیقه‌ای و بسته به تم انتخاب می‌شود.

ایده عکاسی کودک در طبیعت
آتلیه عکاسی شیما

اگر ساکن کرج هستید و می‌خواهید از کودکتان عکس‌های خاطره‌انگیز بگیرید، ما برایتان پیشنهاد ویژه‌ای داریم. آتلیه عکاسی شیما با انجام عکس کودک در طبیعت در کنار شماست تا تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برایتان رقم بزند. چه بخواهید به دل طبیعت بروید و چه بخواهید در فضای باز آتلیه عکاسی کنید، آتلیه شیما با خلاقیت زیباترین عکس‌ها را به ثبت می‌رساند. در نهایت در کمترین زمان آلبومی از تصاویر جذاب را تقدیمتان می‌کند و خاطره‌سازتان خواهد شد. عکاسان این تیم با بیش از ده سال سابقه عکاسی در کنار شما هستند و می‌توانید برای داشتن عکس‌های ناب روی کمک آن‌ها حساب کنید.

دیگر خدمات آتلیه شیما

– عکاسی تعیین جنسیت
– عکاسی مراسم نامزدی
– عکاسی و فیلم برداری عروسی
– عکس اسپرت عروس و داماد
– عکاسی دندونی
– عکاسی تولد
– عکاسی صنعتی
– عکاسی بارداری

کلام پایانی

عکاسی کودکان در طبیعت نیازمند تخصص و حوصله است. اما آتلیه عکاسی شیما با علاقه فراوان این کار را برایتان انجام می‌دهد. اگر دوست دارید تا جذاب‌ترین عکس‌ها را به ثبت برسانید، تنها کافیست با کارشناسان ما تماس گرفته و راهنمایی بخواهید. همچنین خوب است تا به دیگر صفحات وب سایت ما سری بزنید و نمونه عکس‌های سابق ما را مشاهده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *