عکاسی پرتره در جنگل

تا حالا عکاسی در دل طبیعت را تجربه کرده‌اید؟ عکاسی در ساحل، دشت، باغ و حتی جنگل همگی به خاطر وجود طبیعت چشم نواز منجر به ثبت تصاویر رنگارنگ می‌شود. یکی از جاهایی که برای عکاسی به شما پیشنهاد می‌کنیم، جنگل است. عکاسی در جنگل به دلیل وجود نور کافی و مناظر زیبا می‌تواند انتخاب خوبی باشد. اگر دنبال جایی برای عکس‌های دونفره هستید و یا می‌خواهید از فرزند دلبندتان تصاویر جذاب بگیرید، جنگل گزینه خوبی است. در این مقاله هر آنچه که برای عکاسی در دل دل جنگل باید بدانید را به شما می‌گوییم. پس در ادامه همراه ما باشید.

چرا عکاسی در جنگل؟

جنگل فرصت‌های زیادی برای عکاسی به ما می‌دهد. در آنجا مناظری را می‌بینید که با دیگرجاها متفاوت است. طیف رنگ وسیع، شکل‌های طبیعی و مجموعه‌ای از زیبایی‌های منحصر به فرد همگی به شما کمک می‌کند تا زیباترین عکس‌ها را ثبت کنید. همچنین فضای وسیع آنجا به شما این امکان را می‌دهد تا از فاصله دور هم عکس بگیرید و تصاویری را به ثبت برسانید که شاید در هیچ جای دیگر ممکن نباشد. وجود این همه ویژگی مثبت باعث شده تا جنگل برای عکاسی از زوج‌های جوان، عکاسی کودک و حتی تولد انتخابی ایده آل باشد. اگر شما هم می‌خواهید عکاسی در جنگل را تجربه کنید، توصیه می‌کنیم که از یک تیم عکاسی حرفه‌ای کمک بگیرید.

عکاسی در جنگل
ویژگی یک تیم عکاسی خوب

اگر قصد دارید تا عکاسی در جنگل را به عکاس حرفه‌ای بسپارید، لازم است تا به چند نکته توجه کنید. دانش و تخصص کافی یکی از اصلی‌ترین معیارهای یک عکاس مجرب است. اینکه او بتواند سوژه‌های مختلف را پیدا کرده و عکس خلاقانه بگیرد اهمیت دارد. برای اینکه به تجربه و کیفیت کار عکاس خود پی ببرید، خوب است تا قبل از عقد قرار داد نمونه کارهای سابق او را بررسی کنید. با این کار از کیفیت کار و تجربه تیم عکاسی مطمئن می‌شوید. از دیگر مشخصه‌های یک عکاس کاربلد باید به داشتن تجهیزات نو و مدرن اشاره کرد. زیرا این امر اصلی‌ترین فاکتور برای بهتر شدن تصاویر است. همچنین باید از صبر و حوصله کافی برخوردار باشد و دلسوزانه کار عکاسی را پیش ببرد. در غیر این صورت پرژه عکاسی برای شما خسته کننده خواهد بود.

عکاسی دونفره در جنگل

اگر برای عکاسی فرمالیته عروس راهی جنگل شده‌اید، پس باید از قبل تدارک همه چیز را دیده باشید. انتخاب لوکیشین عکاسی، لباس مناسب، هماهنگی با عکاس و بررسی آب و هوا از جمله کارهایی است که قبل از شروع عکاسی در جنگل باید انجام دهید. اگر هم صرفا قصد عکاسی دو نفره دارید و می‌خواهید چندین عکس خاطره‌انگیز ثبت کنید، حتما دوربین حرفه‌ای همراه ببرید و از قبل ژست‌های خود را مد نظر بگیرید. همواره به یاد داشته باشید که عکاسی دو نفره در جنگل پر از ایده است، تنها باید از قبل ژست‌های مورد نظرتان را پیدا کنید.

بهترین جنگل‌های ایران برای عکاسی

– ییلاقات فیلبند
– اولسبلانگاه
– آبشار ویسادار
– جنگل ابر
– آبشار کبودوال
– نهارخوران
– جاده اسالم به خلخال
– عباس آباد بهشهر

ترفند عکاسی در جنگل
عکاسی تولد در جنگل

عکاسی در فضای باز یک گزینه عالی است، مخصوصا اگر در جنگل انجام شود. اگر قصد دارید تا تولدتان را در جنگل برگزار نمایید و یا صرفا در آنجا عکاسی کنید باید تم مورد نظرتان را از قبل انتخاب کنید. همچنین چیدمان شامل کیک، بادکنک، ریسه، شمع و غیره است که باید با تم شما همخوانی داشته باشد. به یاد داشته باشید که از قبل موقعیت عکاسی را انتخاب کرده و آب و هوا را بسنجید. در غیر این صورت ممکن است غافلگیر شوید و وقتتان تلف شود.

عکاسی از کودک در جنگل

می‌خواهید از فرزند دلبندتان عکس‌های خلاقانه بگیرید؟ پس از عکاسی در جنگل غافل نشوید. شما در در آنجا این امکان را دارید تا در زیر سایه درختان چیدمان ساده و کودکانه فراهم کنید و به واسطه سرسبزی جنگل عکس‌هایی منحصر به فرد بگیرید. خلوت جنگل و آب و هوای آن باعث می‌شود تا کودک عزیزتان دیرتر خسته شود و بتوانید تصاویر بیشتری به ثبت برسانید. البته فراموش نکنید که از قبل به او غذای کافی بدهید تا در حین عکاسی گرسنه نشود. عکاسی دندونی، عکس یک ماهگی و حتی عکاسی تولد کودک اگر در جنگل ثبت شوند تا سال‌ها بعد خاطره‌ای فراموش نشدنی را برایتان تداعی می‌کنند.

عکاسی در جنگل های شمال

اگر همراه دوستان و اقوامتان راهی شمال می‌شوید و می‌خواهید عکس‌های رنگارنگ بگیرید، پس خوب است تا به چند نکته دقت کنید. حتما برای عکاسی در جنگل دوربین حرفه‌ای و یا موبایل باکیفیت به همراه داشته باشید. همچنین خوب است تا از قبل ژست‌های مناسب را پیدا کرده و با دوستانتان در این باره هماهنگ شوید.

عکاسی از جنگل
عکاسی در جنگل با موبایل

اگر می‌خواهید با تلفن همراه در جنگل عکاسی کنید، حتما سه پایه همراه داشته باشید. زیرا باعث می‌شود تا از لرزش‌های احتمالی جلوگیری شود و عکس‌های شما دقیق ثبت شوند. از قابلیت HDR هم غافل نشوید. چرا که این گزینه کمک می‌کند تا چندین عکس پشت سر هم بگیرید و بتوانید آن‌ها را ترکیب کنید. همچنین نکته دیگر که باید در نظر بگیرید، نحوه استفاده از فلش است. تا حد امکان سعی کنید از فلش استفاده نکنید، زیرا باعث بازتاب نور روی صورت و یا اجسام می‌شود و جلوه نه چندان خوشایندی ایجاد می‌کند. در ادامه به شما چند نکته عکاسی با موبایل را خواهیم گفت.

نکاتی درباره عکاسی با موبایل

– روی سوژه زوم نکنید، بلکه به آن نزدیک شوید.
– از قبل یک موبایل مناسب برای عکاسی انتخاب نمایید.
– در نهایت با استفاده از نرم افزارهای متفاوت عکس‌ها را ادیت کنید.
– کادربندی دقیق در نظر بگیرید.
– لنز دوربین را تمیز نگه دارید.
– از نور طبیعی غافل نشوید.
– قابلیت پانورامای گوشی را فراموش نکنید.
– برای خلاقیت بیشتر عکاسی تایم لپس را نیز امتحان کنید.

ژست عکاسی در جنگل

عکاسی در جنگل حق انتخاب زیادی در ژست گرفتن به شما می‌دهد. قدم زدن در جاده‌های جنگلی، نشستن در زیر درختان، عکاسی با برگ درختان، عکس نیم رخ، نشستن روی تنه درختان و ده‌ها ژست دیگر وجود دارد که می‌توانید از فضای مجازی الگو بگیرید. همچنین وب سایت‌های مختلفی وجود دارند که با ارائه نمونه کارهای خود به افراد ایده می‌دهند. اگر هم همراه تیم عکاسی راهی جنگل می‌شوید، از قبل در مورد ژست ایده آلتان با عکاس خود صحبت کنید.

سوژه عکاسی در جنگل
عکاسی از جنگل در پاییز

پاییز با درختان بلند و برگ‌های زرد و نارنجی سوژه هر عکاس خلاقی است. در این فصل با بهشتی از رنگ‌ها رو به رو هستیم که می‌تواند به ما در ثبت تصاویر منحصر به فرد کمک کند. برای اینکه بدانید عکس‌های زیبایی در جنگل در فصل پاییز بگیرید، بهتر است تا از لنز بلند با فاصله کانونی بیشتر استفاده نمایید. این کار باعث می‌شود تا از ثبت کادری شلوغ ممانعت شود. یکی از چشم‌اندازهای جنگل در فصل پاییز ایجاد پرتوهای نور به واسطه محیط مرطوب است. پس این شانس را امتحان کنید و در ابتدای روز از پرتوهای نور عکس بگیرید. نکته دیگر که به شما توصیه می‌کنیم انتخاب کادر نه چندان بزرگ است تا بتوان در آن جذابیت‌های پاییز را بیشتر نمایش داد. البته فراموش نکنید که برای این کار به یک لنز قوی احتیاج دارید.

لوازم مورد نیاز عکاسی در جنگل

– فیلترهای عکاسی
– سه پایه دوربین
– انواع لنز، بال هد و براکت
– کیف دوربین، فلاش اکسترنال و تمیزکننده لنز و حسگر
– یک دست لباس اضافه
– لباس مناسب فصل
– چتر، عینک، کرم ضد آفتاب و غیره

چند ترفند عکاسی در جنگل

در ادامه به طور خلاصه به ارائه چند ترفند مفید برای عکاسی در جنگل می‌پردازیم:
– یک زاویه دید خوب انتخاب کنید.
– به ترکیب بندی رنگ ها دقت کنید.
– سمت تابش نور را در نظر بگیرید و از آن استفاده کنید.
– زاویه‌ای انتخاب کنید که به عکس عمق بدهد.
– از کادر طبیعی غافل نشوید؛ یعنی سوژه در بین شاخه‌ها و تنه درختان قرار بگیرد.

انتخاب آتلیه عکاسی مناسب

اگر به هر دلیلی می‌خواهید که یک عکاس حرفه‌ای از شما در جنگل عکس بگیرید، پس لازم است تا با آتلیه‌ای مجرب در این باره صحبت کنید. یک آتلیه حرفه‌ای با داشتن تخصص، تجهیزات مدرن، خلاقیت و صبر و حوصله یک تجربه تکرارنشدنی را برایتان رقم می‌زند. پس حتما قبل از شروع عکاسی درباره شیوه و کیفیت انجام کار با آن‌ها صحبت کنید.

عکاسی از جنگل
آتلیه عکاسی شیما

آتلیه عکاسی شیما با سال‌ها تجربه و تخصص در حوزه‌های مختلف عکاسی در کنار شماست تا زیباترین تصاویر را به ثبت برساند. اگر قصد دارید تا برای مراسم عروسی، نامزدی و یا تولد خود در فضایی دلپذیر عکاسی کنید، این آتلیه برای شما پیشنهاد ویژه دارد. همچنین می‌توانید عکاسی فرمالیته خود را در هر جایی که دوست دارید انجام دهید و خاطره‌ای تکرار نشدنی را رقم بزنید. از دیگر خدمات آتلیه شیما می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– عکاسی صنعتی
عکاسی تعیین جنسیت
– عکاسی نامزدی
– عکاسی بارداری
– عکاسی کودکان

کلام پایانی

عکاسی در جنگل نیازمند تجهیزات نو، تخصص و خلاقیت است. اگر دوست دارید تا آتلیه عکاسی شیما این کار را برایتان انجام دهد، تنها کافیست با شماره تلفن ۰۲۶۳۴۴۵۵۷۱۸ تماس گرفته و هماهنگی خود را با همکاران ما انجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *