عکاسی فرمالیته در پاییز آتلیه

پاییز با آن برگ‌های زرد و قرمزش جان می‌دهد برای عکاسی دونفره! این فصل که گویی نقاشی خداست هر زوج عاشقی را وسوسه می‌کند تا در آستانه شروع زندگی مشترکشان عکس‌هایی رویایی بگیرند که شاید در فصول دیگر ممکن نباشد. درختان رنگارنگ، آب و هوای دلپذیر، نم باران و ده‌ها معجزه دیگر طبیعت شرایط را برای تجربه عکاسی فرمالیته در پاییز مهیا کرده است. پس چه خوب است که به آسانی از این فرصت نگذرید و بهترین عکس‌های زندگی مشترکتان را در این ایام خاص و باشکوه به ثبت برسانید. اگر می‌پرسید چگونه؟ ما به شما در ادامه این مقاله پاسخ تمام سوالاتتان را خواهیم گفت.

پادشاه فصل‌ها پاییز!

تابستان که بگذرد پا به زیباترین روزهای سال می‌گذاریم. برگ‌های زرد و قرمز، آسمان ابری و نم باران که روی برگ‌ها نشسته مانند یک آتلیه وسیع می‌ماند که جان می‌دهد برای ثبت هزاران عکس! در این ایام عروس و دامادهای زیادی فرصت را غنیمت دانسته و به عکاسی فرمالیته در پاییز می‌پردازند. تجربه‌ای رویایی و خاص که تا ابد در ذهنشان ماندگار می‌شود. اگر شما هم آستانه شروع زندگی مشترک هستید، پس فرصت را از دست ندهید و هر چه زودتر برای این کار خاطره‌انگیز برنامه‌ریزی کنید.

عکاسی فرمالیته در پاییز

عکاسی فرمالیته چیست؟

عکاسی فرمالیته یعنی پوشیدن لباس شیک و راحت و رفتن به دل طبیعت و عکاسی کردن! در این نوع عکاسی شما لباسی شبیه به لباس روز عروسی می‌پوشید؛ با این تفاوت که راحتی بیشتری دارد. همچنین کفش مناسب پوشیده و با یک آرایش ساده و دسته گل جذاب به دل طبیعت می‌روید و در کنار همسر دلبندتان عکس‌های دونفره عاشقانه می‌گیرید. عکاسی فرمالیته این قابلیت را دارد تا در هر جایی که دوست دارید آن را اجرا کنید. از جنگل‌های سرسبز شمال گرفته تا جزایر بکر جنوب ایران! از کویرها ماسه‌ای مرکز ایران گرفته تا کوچه پس کوچه‌های استانبول و سواحل آنتالیا! در عکاسی فرمالیته عروس رنگ لباس، میزان آرایش و محل عکاسی کاملا بسته به سلیقه شماست و حق انتخاب زیادی دارید.

لوکیشین‌های محبوب عکاسی فرمالیته

 • جزایر کیش، قشم و بندر چابهار
 • کویر اطراف شهرهای اصفهان و یزد
 • روستای فیلبند، جنگل ابر، جنگل نهارخوران، آبشار ویسادار و غیره
 • آنتالیا و استانبول

برای عکاسی فرمالیته در پاییز چه بپوشیم؟

اولین سوالی که ذهنتان را به خود مشغول می‌کند سبک پوشش در این نوع عکاسی است. از انجایی که عکاسی فرمالیته نیاز به لباس عروس نه چندان سنگین دارد، باید پوششی راحت را انتخاب کنید. لباس شما نباید مانع از راه رفتن، دویدن و یا نشستن شود. به همین دلیل سادگی لباس نقش مهمی در طبیعی‌تر شدن تصاویر دارد. علاوه بر آن از کفش مناسب نباید غافل شد. شما باید به آسانی بتوانید بر روی چمن‌ها، سنگ و غیره راه بروید و اذیت نشوید. البته به دلیل خنکای هوا در پاییز باید لباس شما متناسب با فصل باشد، در غیراینصورت به دلیل سرمای هوا در طبیعت مجبور می‌شوید زودتر از موعد پروسه عکاسی را به اتمام برسانید.

ژست عکاسی فرمالیته در پاییز

چند نکته در مورد پوشش عروس و داماد

 • رنگ صورتی و یا سفید معمول‌ترین رنگ برای عکاسی فرمالیته است.
 • از ست کردن لباس عروس و داماد غافل نشوید.
 • رنگ دسته گل را می‌توانید بسته به رنگ فضای عکاسی انتخاب کنید.
 • جهت مصون ماندن از سرما پوشش مناسب همراه داشته باشد.
 • از به همراه داشتن کلاه، اکسسوری، لوازم آرایشی و غیره غافل نشوید.

ژست عکاسی فرمالیته در پاییز

ژست‌های عاشقانه اولین گزینه شما برای عکس گرفتن در پاییز است. در این پروسه عکس‌های دونفره در دل طبیعت منجر به ثبت تصاویر رنگارنگی می‌شود که در یادها می‌ماند. قدم زدن در جنگل و بر روی برگ‌های ریخته شده، نشستن در کنار بدنه درختان بلند، عکاسی کردن در کنار برگ درختان و غیره از جمله اصلی‌ترین ژست‌هایی است که نباید فراموش کنید. البته اگر در این راه عکاس حرفه‌ای به همراه دارید، لازم نیست نگران ایده عکاسی فرمالیته در پاییز باشید. زیرا تیم عکاسی بهترین ایده‌ها را به شما خواهند گفت. همچنین بد نیست تا قبل از شروع عکاسی در فضای مجازی ژست‌های گوناگون را جستجو کرده و از آن‌ها الهام بگیرید.

کجا عکاسی فرمالیته در پاییز انجام دهیم؟

طبیعت در فصل پاییز مثل یک بهشت بی‌انتها می‌شود. لذا فرقی نمی‌کند که جنگل را برای عکاسی انتخاب می‌کنید یا کویر را! اما همیشه پیشنهاد ما به زوج‌های جوان عکاسی در جنگل است. زیرا گویی که اوج شکوه و جذابیت پاییز در آنجاست! چشم‌اندازهای قرمز و زرد و برگ‌های تزئین شده با شبنم آلبوم شما را زیباتر می‌کنند. به همین دلیل جنگل‌های شمال اولین گزینه برای این کار به شمار می‌آیند. در بالاتر محبوب‌ترین لوکیشین‌ های عکاسی فرمالیته شمال را معرفی کردیم ولی این تمام ماجرا نیست!

شمال کجا عکاسی کنیم؟

تمام نقاط شمال در فصل پاییز لوکیشین عکاسی دو نفره است. اما مگر می‌شود برای عکاسی فرمالیته در پاییز راهی شمال شد و به قلعه رودخان نرفت! چشم‌اندازهای آنجا انبوه از درختان قرمز و زرد است و حسابی شما را به وجد می‌آورد. همچنین می‌توانید در پله‌های قلعه رودخان عکس‌های رومانتیک بگیرید و از خلوت بودن فضا بهترین استفاده را ببرید. ییلاقات ماسال از دیگر گزینه‌های مناسب عکاسی فرمالیته است که به زوج‌ها پیشنهاد می‌شود. وجود مراتع دلنواز، آسمان آبی، جنگل و حتی اسب‌های آرام کمک می‌کند تا آلبومی مثل یک تابلو نقاشی حیرت‌انگیز خلق کنید. البته فراموش نکنید که تا پیش از تاریک شدن هوا آنجا را ترک کنید، زیرا علاوه بر سرمای شدید ممکن است راه برگشت را به سختی پیدا کنید.

شمال و عکاسی فرمالیته در پاییز

جنوب کجا عکاسی کنیم؟

جزیره زیبای قشم یکی از گزینه‌های اصلی عکاسی فرمالیته جنوب است که حسابی شما را غافلگیر می‌کند. اولین دلیل برای انتخاب آن آب و هوای دلپذیر در بهار است. در این زمان گرمای هوا آزارتان نمی‌دهد و می‌توانید در نسیم خنک آنجا به عکاسی کردن مشغول شود. سواحل قشم، دره ستاره‌ها و جنگل‌های حرا بهترین مکان برای عکاسی دونفره‌اند که حتما تیم عکاسی آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنند. کیش یکی دیگر انتخاب‌هایی است که برای عکاسی فرمالیته در پاییز پیش رو دارید. در این جزیره می‌توانید به سواحل ماسه‌ای، کشتی یونانی و شهر زیرزمینی بروید و عکاسی کنید. ناگفته نماند که در کیش این امکان وجود دارد تا کشتی تفریحی کرایه کرده و ساعاتی چند در دل دریا عکس‌های عاشقانه بگیرید. چه چیزی بهتر از این! بد نیست بدانید که چابهار هم بهترین گزینه برای عکاسی فرمالیته است. در آنجا ساحل صخره‌ای، تالاب لیپار، کوه‌های مریخی و جنگل حرا بهترین گزینه برای عکس گرفتن به شمار می‌آیند. اگر هم مشتاقید تا جایی کمتر شناخته شده را تجربه کنید، ما به شما جزیره هرمز را توصیه می‌کنیم. این جزیره که به داشتن سواحل سرخ مشهور است جان می‌دهد برای ثبت عکس‌های جادویی! در آنجا می‌توانید پا روی ماسه‌های سرخ بگذارید و تجربه‌ای را رقم بزنید که در هیچ جای دیگر ممکن نیست. فراموش نکنید که غروب آفتاب این جزیره را از دست ندهید و از تماشایش لذت ببرید.

کویر کجا عکاسی کنیم؟

یکی دیگر از گزینه‌های عکاسی فرمالیته در پاییز رفتن به کویر است! با اینکه در آنجا هیچ درخت قرمز و زرد وجود ندارد ولی آب و هوای دلپذیر آنجا حسابی شما را ذوق‌زده می‌کند. در کویر می‌توانید از خلوت بودن فضا استفاده کرده و ژست‌های عاشقانه بگیرید. دویدن بر روی رمل‌ها، بازی با شن‌ها، محو شدن در افق، شترسواری و ده‌ها ایده دیگر در این باره وجود دارد که می‌توانید با خیالی آسوده به کار ببرید. البته فراموش نکنید که در میانه روز به کویر نروید زیرا ممکن است گرمای هوا باعث آزارتان شده و علاوه بر آن عکس‌های نور زیادی در خود ثبت کنند. قبل از غروب بهترین زمان عکس گرفتن در پاییز است که تیم عکاسی حرفه‌ای به آن توجه ویژه دارد.

عکاسی فرمالیته در پاییز کویر

عکاسی فرمالیته در ترکیه

بعضی زوج‌ها دوست دارند تا برای تجربه عکاسی فرمالیته در پاییز راهی کشوری دیگر شوند؛ پس چه گزینه‌ای بهتر از ترکیه. در ترکیه گزینه‌های زیادی دارید و می‌توانید با انتخاب آنتالیا و یا استانبول عکس‌های متفاوت بگیرید. در انتالیا سواحل این شهر یکی از زیباترین مکان‌ها برای عکاسی است. همچنین بندر قدیمی، منطقه کالیچی، دروازه هادریان، قلعه رومیان و پارک کارالی اوغلو از دیگر لوکیشین‌های عکاسی فرمالیته در ترکیه است که باید از قبل در موردشان تحقیق کنید. اگر هم می‌خواهید در خارج از شهر عکاسی کنید پارک ملی بسکوناک با داشتن مناظر خارق‌العاده گزینه‌ای رویایی به شمار می‌آید. در شهر استانبول نیز می‌توانید به کاخ دلما باغچه، قلعه روملی حصار، کلیسای چورا و غیره بروید و در محیط باشکوه آن‌ها عکس بگیرید. البته اگر مشتاقید تا طبیعت اطراف استانبول را ببینید، توصیه می‌کنیم که حتما به جزایر پرنس بروید و تجربه عکاسی فرمالیته در پاییز آنجا را هم رقم بزنید.

چند نکته طلایی

 • قبل از عزیمت شرایط آب و هوای محل عکاسی را بسنجید.
 • پیش از عکاسی درمورد ژست‌ها با تیم عکاسی خود صحبت کنید.
 • حتما لباس اضافه، کرم ضد آفتاب و غیره همراه داشته باشید.
 • برای عکاسی در ترکیه از قبل در مورد بلیط هواپیما و محل اسکان با تیم عکاسی به توافق برسید.
 • قبل از عقد قرارداد با آتلیه عکاسی نمونه کارهای تیم را بررسی نمایید.

عکاسی فرمالیته در پاییز

آتلیه عکاسی شیما در کنار شماست

اگر می‌خواهید تجربه‌ای باورنکردی رقم بزنید و به عکاسی فرمالیته در پاییز بپردازید، تیم عکاسی شیما در کرج در کنار شماست. عکاسان حرفه‌ای ما با بیش از ده سال سابقه کاری تلاش می‌کنند تا باکیفیت‌ترین عکس‌ها را از شما به ثبت برسانند و در قالب آلبومی شیک تقدیمتان کنند. اگر تمایل به همکاری در این باره دارید، تنها کافیست با ما تماس گرفته و وقت مشاوره دریافت کنید. ما در کنار شما هستیم تا عاشقانه‌ترین تجربه زندگی مشترکتان را رقم بزنیم.

دیگر خدمات آتلیه شیما

 • عکاسی مراسم نامزدی
 • عکاسی تعیین جنسیت
 • عکاسی دندونی نوزاد
 • عکاسی صنعتی
 • عکاسی تولد
 • عکس اسپرت
 • عکاسی در باغ
 • عکاسی بارداری

کلام پایانی

عکاسی فرمالیته در پاییز برای اینکه به آلبومی خاطره‌انگیز تبدیل شود به یک تیم کاربلد نیاز دارد. لذا این کار را می‌توانید با خیالی آسوده به ما بسپارید و نگران هیچ چیز نباشید. اگر دوست دارید تا نمونه کارهای تیم ما را ببینید، می‌توانید به دیگر صفحات وب سایتمان رفته و در بخش گالری عکس‌های نمونه را مشاهده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *