عکاسی فرمالیته

شب عروسی با وجود این که برای عروس و داماد بسیار خاطره انگیز است، از طرفی می‌تواند برای آن‌ها استرس و خستگی نیز به همراه داشته باشد. از یک طرف بحث زمان و مکان مراسم عروسی می‌تواند بسیار دغدغه برانگیز باشد و از سوی دیگر اجرای منظم برنامه‌ها طبق آنچه پیش‌بینی شده است می‌تواند بار سنگین این شب را چند برابر کند. عروس و دامادها به دنبال راهی جهت کاهش استرس این شب یا حداقل انتقال بخشی از استرس شب عروسی به روز‌ یا شب دیگری هستند. در این میان عکاسی فرمالیته عروسی رواج پیدا کرد که می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.

عکاسی فرمالیته چیست؟

عکاسی فرمالیته عروسی عبارت است از پروسه عکاسی از عروس و داماد یک یا چند روز قبل از شب عروسی. برای این کار، عروس و داماد هماهنگی لازم را با یک آتلیه به عمل می‌‌آورند و آتلیه امکاناتی را فراهم می‌کند تا آن‌ها در یک روز خاص (شاید بیست روز قبل از شب عروسی) برای انجام عکاسی در یک محل خاص حاضر شوند. در روز عکاسی فرمالیته، عروس و داماد با آرایش و لباس دلخواه خود در محل حاضر شده و عکس می‌گیرند.

عکاسی فرمالیته چیست؟

اهمیت عکاسی فرمالیته برای عروس و داماد

همان طور که قبلاً ذکر شد، شب عروسی استرس بسیار زیادی را به عروس و داماد و همچنین خانواده‌ها آن‌ها وارد می‌کند. همگی انتظار دارند که یک شب بیادماندنی و شادی بخش را پشت سر بگذارند و در این میان عکاسی می‌تواند به یک امر دست‌وپا‌گیر تبدیل شود با وجود این که یکی از مهمترین موضوعات شب عروسی برای زوجین است. به همین دلیل روجین سعی می‌کنند مراسم عکاسی را از اصل مراسم شب عروسی جدا کنند تا هم عکس‌های آنها بهتر گرفته شود و هم تمرکز بیشتری روی شب عروسی و مهمان‌ها داشته باشند.

مزایای عکاسی فرمالیته

عکاسی فرمالیته عروس دارای مزایای متعددی به شرح زیر است:

تنوع مکانی برای عکاسی: زوجین می‌توانند مکان‌ها متنوع‌تری را برای عکس‌های خود انتخاب کنند. برای مثال جنگل‌های شمال، کویر مرکزی، کوه‌های البرز، ساحل دریا و یا هر منطقه دیگری که برای عروس و داماد جذاب باشد و زیبایی عکس‌ها را بیشتر کند.

انتخاب لباس‌های متنوع: زوجین می‌توانند علاوه بر لباس‌ عروسی، با یک یا چند لباس دیگر نیز عکس بگیرند. حتی این امکان نیز وجود دارد که لباس اسپورت به تن کنید.

امکان انتخاب مضمون: این امکان وجود دارد که برای عکس‌های خود یک مضمون یا داستان درست کند و عکس‌ها را بر اساس آن بگیرید.

عدم خستگی و بهم خوردن آرایش: در روز عکاسی فرمالیته شما فارغ از هر گونه خستگی ناشی از شب عروسی، با ظاهری که دقیقاً دلخواه خودتان است عکس می‌گیرید. خستگی شما کمتر و چهره شما شاداب‌تر است.

هماهنگی بهتر با ساقدوش‌ها: شاید ساقدوش‌ها تمایل یا وقت کافی نداشته باشند که شما را در روز عروسی همراهی کنند. فرمالیته این که در هر زمان و مکانی با ساقدوش‌های خود عکس بندازید.

مزاحمت کمتر: اگر از آن دسته از افرادی هستید که از عکس گرفتن در مکان شلوغ و پر ازدحام (مثل شب عروسی) دچار استرس می‌شوید، فرمالیته به شما امکان می‌دهد که بدور از استرس و هر گونه مزاحمت عکس بگیرید.  همچنین وقت کافی برای عکس گرفتن در تمام لوکیشن‌های مورد نظر خود را خواهید داشت.

عکاسی فرمالیته عروس

دکوراسیون عکاسی فرمالیته

دکور و ایده عکاسی فرمالیته بیشتر به سطح مهارت گروه عکاسی و سلیقه عروس و داماد بستگی دارد. امروزه زوج‌های جوان خواهان عکس گرفتن در فضاهای باز طبیعی بجای عکاسی در آتلیه هستند. یک عکاس حرفه‌ای قطعاً برای شما دکوری را انتخاب خواهد کرد که تاثیر زیادی در کیفیت عکس‌ها خواهد داشت. بطور کلی دست شما برای انتخاب دکور باز است که از عکاسی در کویر ایران و ساحل دریا تا دل کوه‌های شمال متفاوت است. کمی تحقیق اینترنتی در مورد بهترین لوکیشن عکاسی فرمالیته به شما گزینه‌های مناسبی را خواهد داد. برای این منظور سبک‌های مختلفی نیز معرفی شده است که عبارتند از سبک نورپردازی و شمع‌آرایی، سبک کلاسیک (شامل استند گل و گل‌ارایی)، سبک فانتزی، سبک رومانتیک و سبک پشت زمینه غروب. برای انتخاب سبک دکوراسیون با عکاس خود مشورت کنید.

هزینه عکاسی فرمالیته

هزینه عکاسی فرمالیته بستگی به نوع آتلیه و محل عکاسی دارد و لازم است تا با آتلیه‌های مختلف در این باره صحبت کنید. اگر عکاسی در شهر محل سکونت صورت بگیرد هزینه آن با موقعی که عروس و داماد برای عکاسی به شهر یا حتی کشور دیگری مثل ترکیه سفر می‌کنند کمتر است. در این خصوص باید به بودجه‌ای که برای این کار اختصاص داده‌اید توجه کنید.

از چه لباسی استفاده کنیم؟

از آنجا که عکاسی فرمالیته بخشی از مراسم عروسی است، عروس و داماد طبعاً از لباس مخصوص عروسی استفاده می‌کنند ولی انتخاب نوع لباس نسبت به شب عروسی محدودیت کمتری دارد. بعضی زوج‌ها ترجیح می‌دهند که علاوه بر لباس رسمی عروسی، با یک یا چند دست لباس دیگر نیز عکس بگیرند. به هر حال رنگ و نوع لباس عکاسی فرمالیته اگر به گونه‌ای باشد که با دکور و محل ست شود، کیفیت عکس را بالاتر خواهد برد.

عکس فرمالیته

کلام پایانی

بطور خلاصه، عکاسی فرمالیته عروسی یک یا چند روز قبل از مراسم اصلی برگزار می‌شود. یک عکاس یا فیلمبردار حرفه‌ای از عروس و داماد عکس و کلیپ تهیه می‌کند. عکاسی فرمالیته کمک زیادی به کاهش استرس زوجین و بالارفتن کیفیت عکس‌ها می‌کند. با برگزاری عکاسی فرمالیته، سنگینی مراسم عروسی بطور قایل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند به این دلیل که عروس و داماد بجای نگرانی در خصوص کیفیت عکس‌ها به دیگر مسائل شب عروسی می‌پردازند. به خاطر بسپارید که آتلیه عکاسی شیما با بهترین خدمات آماده است تا زیباترین عکس‌ها را از شما بگیرد. اگر هم دوست دارید تا عکاسی تولد در فضای باز را تجربه کنید، می‌توانید با تعیین وقت قبلی این کار را هم به ما بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *