عکاسی از دندون نوزاد

امروزه همه چیز نسبت به قبل عوض شده است و والدین زیادی برای فرزندان خردسالشان شور و شوق فراوان دارند. به همین دلیل همواره زوج‌های زیادی را می‌بینیم که با عکاسی تعیین جنسیت و یا عکاسی از نوزاد حضور این کوچولوهای دوست‌داشتنی را در زندگیشان جشن می‌گیرند. ولی یکی دیگر از مدل عکس‌هایی که طرفداران فراوانی دارد، عکس دندونی اتلیه ای است. در این مقاله به شما می‌گوییم که این نوع عکاسی چگونه انجام می‌شود و چه ویژگی‌هایی دارد. پس اگر در این باره کنجکاوید در ادامه همراه ما باشید.

عکس دندونی نوزاد چیست؟

درامدن اولین دندان کودک برای خیلی از والدین خاطره‌انگیز است و می‌توان آن را شروع بزرگ شدن فرزند دلبندشان دانست. در عکس دندونی که از نوزاد گرفته می‌شود، به یمن درآمدن اولین دندان کودک جشنی کوچک گرفته شده و عکس می‌گیرند. در این پروسه والدین با به تن کردن لباس‌های بامزه، ایجاد دکوراسیون کودکانه و مرتبط با دندان و ژست‌هایی که نشان‌دهنده دندان نوزاد است، عکس یادگاری می‌گیرند. اکثر والدین این نوع از عکاسی را در آتلیه انجام می‌دهند، زیرا چیدمان حرفه‌ای و پرسنل مجرب عکس‌هایی خارق‌العاده را تقدیمشان می‌کنند.

عکس دندونی نوزاد

ویژگی یک آتلیه خوب برای عکس دندونی

شاید از خود بپرسید که یک آتلیه خوب چه ویژگی‌هایی دارد تا بتواند زیباترین عکس‌های دندونی را ثبت کند؟ در پاسخ باید بگوییم که تجهیزات مدرن و حرفه‌ای یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای یک آتلیه مناسب است که باید به آن دقت کنید. اگر برای عقد قرارداد به آنجا می‌روید، می‌توانید از کادر آتلیه بخواهید تا فضای عکاسی و ابزار مورد استفاده را به شما نشان دهند. یکی دیگر از مشخصه‌های یک آتلیه مجرب چیدمان و دکوراسیونی است که می‌خواهید در آنجا عکس بگیرید. فضا باید نور کافی داشته باشد و با رنگ‌های شاد کودکانه تزئین شده باشد. همچنین توصیه ما به شما این است که نمونه کارهای سابق آتلیه را بررسی کنید تا با شیوه عکاسی، ژست‌ها و حتی کار تیم آشنا شوید.

ژست عکس دندونی

حالا که با ویژگی‌های یک آتلیه مناسب آشنا شدید، خوب است تا بیشتر درباره ژست این عکس بدانید. برای ثبت عکس دندونی برای نوزاد باید لباس‌هایی مرتبط با این تم به فرزند دلبندتان بپوشانید. البته نکران نباشید، زیرا در ادامه مقاله به شما می‌گوییم که چه لباسی تن کودک بکنید. نشستن پشت کیک و یا روی صندلی در حالی که عروسک‌هایی شبیه به دندان نوزاد را احاطه کرده‌اند، رایج‌ترین ژست عکس دندان شمرده می‌شوند. همچنین می‌توانید کودک را روی زمین خوابانده و اطراف او عروسک‌های گوناگون بگذارید. برای تزئین فضا نیز می‌توان از ریسه‌های دندان، چراغ‌های ریز، بادکنک و غیره استفاده کرد. شما بسته به سلیقه‌تان می‌توانید متفاوت‌ترین ژست‌ها را به ثبت برسانید. تنها کافیست در فضای مجازی کمی جستجو کرده و ایده بگیرید. البته کادر آتلیه نیز در این کار بسیار به شما کمک خواهند کرد.

عکس دندونی نوزاد دختر

برای گرفتن عکس دندونی نوزاد دختر باید چیدمانی صورتی در نظر بگیرید که با سلیقه دخترانه هماهنگ است. استفاده از ریسه‌ها و بادکنک‌های صورتی، کیک با طرح و رنگ مناسب و دامن و تل سر می‌تواند حال و هوایی ناب به تصاویر شما ببخشد. نکته دیگر یک چیدمان هماهنگ با دندان است که تکمیل‌کننده زیبایی عکس شماست. معمولا برای ثبت عکس‌های دخترانه رنگ صورتی اولویت اول را دارد و شکل و شمایلی خاص به عکس‌ها می‌بخشد. برای این کار می‌توانید از نمونه کارهای سابق آتلیه الگو گرفته و یا از پرسنل آنجا کمک بخواهید.

عکس دندونی نوزاد دختر

عکس دندونی نوزاد پسر

برعکس نوزادان دختر که رنگ صورتی برای تزئین عکس‌هایشان استفاده می‌شود، رنگ آبی برای پسرها جذابیت خاصی دارد. اگر می‌خواهید از پسر کوچکتان عکس دندونی بگیرید، چیدمان آبی را باید در اولویت کار خود قرار دهید. این دکوراسیون می‌تواند شامل بادکنک، عروسک، ریسه و حتی کیک به رنگ آبی باشد. فراموش نکنید که در کنار هم قرار دادن وسایل و ست کردن رنگ به هنر خاصی احتیاج دارد که باید از قبل آن را مد نظر داشته باشید. همچنین پوشاندن شلوارک و اکسسوری پسرانه مثل کراوات می‌تواند جذابیت خاصی به عکس‌ها بدهد. فراموش نکنید که تمام این موارد به خلاقیت شما بستگی دارد و می‌توانید کارهای خلاقانه زیادی انجام دهید.

جاهای مناسب عکاسی

اگر به هر دلیلی تمایل ندارید که در آتلیه عکاسی کنید، طبیعت و حتی منزل شخصی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. شما بسته به مکانی که برای عکاسی انتخاب می‎کنید، برای پوشش، ژست عکاسی و حتی چیدمان حق انتخاب دارید. به همین دلیل خوب است تا از قبل برای آن برنامه ریزی کنید. در ادامه به شما درباره عکاسی در مکان‌های مختلف بیشتر خواهیم گفت.

عکس دندونی در طبیعت

اگر می‌خواهید در پارک و حتی باغ شخصی عکس دندونی بگیرید، پس لازم است که برای نحوه چیدمان میز، مبل، چراغ‌ها، بادکنک‌ها و غیره چاره‌ای بیندیشید. برای این کار می‌توان ریسه‌ها را از شاخه‌های درخت آویزان کرده و صندلی کودک را در زیر سایه قرا داد. همچنین میز و کیک را جلو او گذاشته و اطراف او را با عروسک و غیره بپوشانید. به دلیل زیباتر جلوه داده شدن فضا توصیه می‌کنیم که از بادکنک‌های سفید نیز استفاده نمایید تا در کنار سرسبزی چمن‌ها تصویر زیبایی خلق شود. البته برای جذاب‌تر شدن عکس‌ دندونی در فضای باز ده‌ها ایده وجود دارد که می‌توانید پیاده کنید.

عکس دندونی در منزل

اگر قصد دارید تا در خانه خودتان و در کنار اقوام جشن دندونی برگزار کنید، آزادی زیادی در پوشش دارید. همچنین می‌توانید با الگو گرفتن از عکس‌های دیگر چیدمان منزل را مناسب عکس دندونی بچینید. فراموش نکنید که از قبل مهمانان را در جریان تم جشن قرار دهید تا همه افراد در پوشش و هماهنگی با فضا ست باشند. به خاطر بسپارید که طراحی کیک، دکور اطراف مبلمان و نورپردازی تاثیر زیادی در زیباتر شدن عکس‌ها دارد.

عکس دندونی روی کیک

حالا که صحبت از کیک شد خوب است بدانید که بسیاری از قنادی‌ها با ساخت کیک مناسب این جشن شما را همراهی می‌کنند. کیک جشن دندونی که با طرح دندان و شاد کودکان زینت داده می‌شود، جذابیت خاصی به عکس‌های شما می‌دهد. پس از آن غافل نشده و چند روز قبل از جشن آن را به قنادی سفارش دهید. همچنین فراموش نکنید که رنگ آن را بسته به صورتی و یا آبی بودن در نظر بگیرید تا سنخیت بیشتری با تزئین دکور داشته باشد.

 

عکس جشن دندون

عکس دندون روی لباس؛ هدیه‌ای خاص

یکی از کارهای خلاقانه‌ای که برای عکس دندونی انجام می‌شود، چاپ عکس روی لباس است. این کار را بعضی از کارگاه‌های خیاطی انجام می‌دهند. همچنین افرادی هستند که با داشتن دستگاه چاپ طرح موردنیاز را روی لباسی که مد نظر دارید، چاپ می‌کنند. این ایده می‌تواند برای داشتن یک لباس کودک با طرح دندان جالب و خاطره‌انگیز باشد. برای این کار تنها کافیست پس از اماده شدن عکس توسط آتلیه آن را به طراح لباس داده تا روی تیشرت مورد نظر حک شود. این کار چند روز بیشتر طول نمی‌کشد و می‌تواند هدیه‌ای جالب برای فرزند دلبندتان باشد.

چند نکته طلایی

  • برای عکاسی دندونی از نوزاد حوصله و توان کودک را مد نظر داشته باشید، تا منجر به خستگی وی نشود.
  • اگر در آتلیه عکاسی می‌کنید، از قبل کودک را حمام کرده و غذای مورد نیازش را همراه بیاورید.
  • یک دست لباس اضافه برای کودک به همراه داشته باشید.
  • از قبل هماهنگی‌های لازم را برای عکاسی انجام داده و نمونه کارها را ببینید.
  • پیش از عکاسی ژست‌های مناسب را پیدا کنید تا موجب اتلاف وقت نشود.
  • از نورپردازی مناسب غافل نشوید.
  • عکس دندونی معمولا از ۶ ماهگی الی ۹ ماهگی کودک گرفته می‌شود.
  • اگر می‌خواهید آلبومتان شامل تمام دندان‌های کودک باشد، باید این کار را به یک سالگی او موکول کنید.
  • در هنگام عکاسی کودک را مجبور به خندیدن یا نشان دادن دندان‌هایش نکنید.

قاب عکس دندونی چوبی؛ قابی به یادماندنی

برای نگهداری عکسی خاص از جشن دندونی داشتن یه قاب خاطره‌انگیز می‌تواند تا سال‌ها شما را خوشحال نگه دارد. اگر دوست داشته باشید می‌توانید یک یا چند مورد از عکس‌های مورد نظر را در قاب عکسی چوبی قرار داده و به دیوار آویزان کنید. همچنین این امکان وجود دارد تا با قرار دادن آن بر روی میز یاد و خاطره این روز فراموش‌نشدنی را گرامی بدارید. البته قاب‌ عکس‌های متنوعی برای این کار در بازار موجود است که با کمی جستجو می‌توانید بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. تنها کافیست حوصله به خرج داده و مناسب‌ترین آن‌ها را پیدا کنید.

عکس جشن دنودن

آتلیه عکاسی شیما و عکس دندونی

اگر دوست دارید تا از فرزندتان عکس دندونی بگیرید، آتلیه عکاسی شیما با فضایی آرام و مجهز در کنار شماست. پرسنل این آتلیه با سال‌ها سابقه عکاسی در کنار شما هستند تا به یادماندنی‌ترین تصاویر را از شما به ثبت برسانند. ما با تجهیزاتی مدرن، چیدمانی نو و پرسنلی حرفه‌ای آماده‌ایم تا بهترین خدمات را در اختیارتان قرار دهیم. تنها کافیست نمونه کارهای ما را ببینید و از قبل هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

کلام پایانی

گرفتن عکس دندونی بچه مسلتزم شرایطی مثل دکور مرتبط، پوشش، کیک خوش رنگ و غیره است که تمام این‌ها در آتلیه‌ای حرفه‌ای وجود دارد. اگر دوست دارید جذاب‌ترین عکس‌ها از کودک دلبندتان را به ثبت برسانید، تنها کافیست با ما تماس گرفته و بهترین خدمات را دریافت کنید. همچنین ما در عکاسی بارداری، تعیین جنسیت، فرمالیته و غیره در خدمت شما هستیم تا به یادماندنی‌ترین تصاویر را به ثبت برسانید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *