انواع عکس عروس و داماد در باغ

همه عروس و دامادها دوست دارند تا عکاسی روز عروسیشان خاص و خاطره‌انگیز شود. عده‌ای طبیعت را برای عکاسی انتخاب می‌کنند و عده‌ای دیگر آتلیه را! ولی یکی از گزینه‌هایی که همواره طرفدار دارد و قدیمی نمی‌شود، عکس عروس و داماد در باغ است. عکاسی کردن در باغ مزایای زیادی دارد، ولی چندان هم آسان نیست. وجود یک تیم حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا زیباترین تصاویر را در باغ ثبت کنید. اگر نزدیک مراسم عروسیتان است و می‌خواهید ده‌ها ایده عکاسی دونفره در باغ اجرا کنید، پس این مقاله حسابی می‌تواند برایتان مفید باشد.

چرا عکاسی در باغ؟

شاید از خود بپرسید که اصلا چرا باید باغ را برای عکاسی انتخاب کرد؟ با وجود ده‌ها گزینه فضای باز مثل دشت، کویر، ساحل و غیره باغ انتخاب زوج‌های زیادی است. در آنجا این امکان را دارید تا ژست‌های گوناگونی در زیر درختان، در سایه، کنار گل‌ها و دیگر امکانات باغ بگیرید. البته خلاقیت هم در ثبت تصاویر خارق‌العاده مهم است. ولی آنچه که زیبایی خاصی به عکس‌ها می‌بخشد، فضای سرسبز، نور کافی و آسمانی آبی بالای سرتان است که قابی رویایی را برایتان خلق می‌کند. اگر برای عکاسی باغی اختصاصی کرایه می‌کنید، پس این آزادی را دارید تا هر ژستی که می‌خواهید بگیرید و کسی مزاحم شما نشود. البته باغ تالار و ملک شخصی از دیگر گزینه‌های پیش رو است که نمی‌توان از خیرش گذشت.

عکس عروس و داماد در باغ
برای عکاسی در باغ چه وسایلی لازم است؟

اگر می‌خواهید قبل از جشن عروسی در باغ عکاسی کنید، پس باید لباس، اکسسوری، دسته گل، زیورآلات و غیره را اولین اولویت خود قرار دهید. اولویت دوم شما همراه بردن وسایل ضروری مثل لوازم آرایشی، کمی خوردنی، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب و غیره است که باعث می‌شود تا کیفیت عکاسی بالاتر برود. همچنین باید عکاس شما وسایل لازم مانند سه پایه، لنز، ریموت شاتر، کیف دوربین، هود لنز، تمیزکننده لنز و غیره همراه داشته باشد تا بتواند تصاویر باکیفیت ثبت کند.

نکات مهم در عکس از عروس و داماد در باغ

– از قبل و با حوصله برای پیدا کردن باغ مناسب جستجو کرده و کرایه آن را پرداخت.
– عکاسی کردن در کنار والدین عروس و داماد نیز گزینه‌ای تکرارنشدنی است، که نباید از آن غافل شد.
– از قبل لباس مورد نظر را انتخاب کرده و آن را با همسر خود ست کنید.
– پیش از شروع عکاسی از محیط دیدن کرده و لوکیشین‌های مناسب را انتخاب نمایید.
– در صورت لزوم از چند روز قبل تزئینات لازم را تهیه کنید و چیدمان را بچینید.

کی عکاسی کنیم؟

اکنون شاید از خود بپرسید که بهترین زمان ثبت عکس عروس داماد داخل باغ کی است؟ در پاسخ باید بگوییم که اگر قصد دارید تا در نیمه اول سال عکاسی کنید، ۳ الی ۴ ساعت قبل از غروب خورشید بهترین زمان عکاسی است. در این مدت نور به تعادل کافی برای عکاسی کرده رسیده است و باعث لطیف‌تر شدن تصاویر می‌شود. اما اگر می‌خواهید در نیمه دوم سال عکاسی نمایید توصیه می‌کنیم که تا قبل از بعد از ظهر (ساعت ۴ عصر) عکاسی خود را به اتمام برسانید. چرا که پس از آن هوا به سمت تاریکی پیش می‎‌رود و تصاویر شما جلوه خوبی نخواهد داشت.

ژست عکس عروس و داماد در باغ
ژست عکاسی عروس و داماد باغ

برای عکاسی کردن باغ ایده‌های مختلفی وجود دارد که با کمی سرچ کردن در وب سایت‌ها و فضای مجازی می‌توانید پیدا کنید. ولی معمولا نشستن بر روی چمن‌ها، ایستادن زیر سایه درختان، تکیه دادن به تنه درختان، گرفتن ژست عاشقانه در زیر آلاچیق، دویدن در کنار حوض (یا استخر) و ده‌ها ژست دیگر همگی از جمله ایده‌هایی است که می‌توانید پیاده کنید. البته این را هم بگویم که اگر در کنار یک تیم حرفه‌ای عکاسی می‌کنید، نگران نباشید زیرا که عکاس به شما مناسب‌ترین ژست‌ها را خواهد گفت.

عکس عروس و داماد در باغ تالار

اگر قصد دارید تا جشن عروسی خود را در باغ تالار برگزار کنید، پس این آزادی را دارید تا در فضای زیبای آنجا به راحتی عکاسی کنید. به همین دلیل بهتر است قبل از آمدن مهمانان از فضای خلوت استفاده کرده و عکس‌هایی که می‌خواهید را به ثبت برسانید. یکی دیگر از مزایای عکاسی در باغ تالار عکس گرفتن در کنار والدین عروس و داماد است که در محیط سرسبز آنجا انجام می‌شود و ماندگار خواهد بود.

عکس جایگاه عروس داماد در باغ

یکی از عکس‌هایی که اولویت عروس و دامادها است، عکس گرفتن در کنار جایگاه است. جایگاه شما باید از قبل به نحو احسن با گل، صندلی و یا ریسه تزئین شده باشد تا دچار اتلاف وقت نشود. همچنین برای زیباتر شدن عکس‌ها بهتر است آن را در زیر درختان و یا در هوای باز قرار داده و پشت آن بایستید و عکس بگیرید. اگر دسته گل و یا تاج شما با گل‌های به کار رفته سنخیت داشته باشد، تصاویر شما زیباتر خواهد شد. لذا بهتر است از قبل برای آن تدابیری بیاندیشید.

ایده عکس عروس و داماد در باغ
عکس‌ های اسپرت عروس و داماد در باغ

یکی از انوع عکس‌ها که توسط عروس و داماد ثبت می‌شود، عکس اسپرت است. در این نوع عکاسی شما لباسی غیر از لباس عروس می‌پوشید و با پوشش اسپرت عکس‌های دونفره و عاشقانه می‌گیرید. عکاسی اسپرت در باغ یکی از جالب‌ترین عکس‌هایی است که می‌توانید بگیرید. زیرا هم تنوع ژست وجود دارد و هم آزادی عمل. البته بعضی از زوج‌ها از چندین دست لباس برای جذاب‌تر شدن عکس‌ها استفاده می‌کنند که باعث خلاقیت بیشتری می‌شود. فراموش نکنید که برای گرفتن عکس اسپرت باید وسایلی مثل لباس اضافه، کلاه، عینک آفتابی و غیره همراه داشته باشید و از قبل موارد لازم را تهیه کنید.

عکاسی فرمالیته در باغ

به جز عکس اسپرت نوعی عکس دیگر در بین زوج‌ها طرفدار دارد که به عنوان عکاسی فرمالیته شناخته می‌شود. در این مدل عکاسی شما لباسی شبیه به لباس عروسی پوشیده و همراه با آرایش ساده، دسته گل، تاج ساده و اکسسوری مناسب عکس‌های عاشقانه می‌گیرید. البته در عکاسی فرمالیته پوشش عروس و داماد باید با هم ست باشد تا تصاویر قشنگ‌تر شوند. ناگفته نماند که عکاسی فرمالیته را به جز باغ می‌توان در کویر، دشت، ساحل و جنگل هم ثبت کرد و حسابی خاطره‌سازی کرد.

انتخاب تیم عکاسی و آتلیه مناسب

تاکنون با مزایا و ژست های عکس عروس و داماد در باغ آشنا شدیم، ولی یکی از جنبه‌های مهم این کار انتخاب یک آتلیه کاربلد و عکاس مجرب است. پس از جستجو لازم است تا به مواری مانند تخصص و تجربه تیم عکاسی توجه کنید و نمونه‌ کارهای آن را بررسی نمایید. نمونه عکس عروس و داماد در باغ یکی از جمله آلبوم‌هایی است که در هر آتلیه یافت می‌شود. خلاقیت و داشتن صبر و حوصله از دیگر مشخصه‌های یک تیم کاربلد است که از نمونه عکس‌های سابق آن‌ها قابل مشاهد است. ولی یکی دیگر از نکات مهم داشتن تجهیزات مدرن است. یک آتلیه حرفه‌ای از وسایل جدید استفاده می‌کند تا تصاویری باکیفیت تحویل زوج خوش سلیقه‌اش دهد. لذا بهتر است از قبل به این موارد دقت کنید تا با خیال راحت اقدام به عقد قرارداد نمایید.

عکاسی عروس و داماد در کرج
آتلیه عکاسی شیما

آتلیه عکاسی شیما در کرج یکی از شناخته‌شده‌ترین جاهایی است که آلبوم باکیفیت از عروس و دامادها به ثبت می‌رساند. این آتلیه با بیش از ده سال سابقه کاری عکس‌هایی خلاقانه از زوج‌ها می‌گیرید و در سریع‌ترین زمان تقدیمشان می‌کند. از دیگر خدمات آتلیه شیما می‌توان به عکاسی مراسم نامزدی، عکاسی فرمالیته استانبول، عکاسی بارداری، عکاسی تعیین جنسیت، عکاسی صنعتی و عکاسی تول اشاره کرد که با عشق و علاقه انجام می‌دهد. پس اگر ساکن کرج هستید و دوست دارید تا آلبومی فراموش‌نشدنی داشته باشید، می‌توانید روی کمک آتلیه عکاسی شیما حساب کنید.

لوکیشین‌های عکاسی درکرج

آتلیه عکاسی شیما در مناسب‌ترین مکان‌های اطراف کرج از شما عکس عروسی می‌گیرند. از جمله محبوب‌ترین این لوکیشین‌ها می‌توان به روستای برغان اشاره کرد که با باغ‌های دل‌انگیز و آب و هوای خوب خود حسابی باعث خلق آلبومی رنگارنگ می‌شود. روستای آتشگاه یکی دیگر از این لوکیشین‌ها است که با فضای بکر خود محیطی عالی برای عکس‌های عاشقانه را فراهم می‌کند. بام کرج، قلعه برغان، پارک نبوت، جاده روستای خوارس، و پارک هامون از دیگر لوکیشین های عکاسی کرج است که برای هر نوع تم عکاسی گزینه خوبی محسوب می‌شوند.

کلام پایانی

عکس عروس و داماد در باغ نیاز به ایده‌پردازی و حضور یک تیم خلاق دارد. لذا آتلیه عکاسی شیما با خلاقیت و تجهیزات تو در کنار شماست تا تجربه‌ای تکرارنشدنی را برایتان رقم بزند. اگر دوست دارید تا همراه با این تیم عکاسی کنید، تنها کافیست با کارشناسان ما تماس گرفته و وقت قبلی بگیرید. فراموش نکنید که برای دیدن نمونه کارهای قبلی سری به دیگر صفحات وب سایت ما بزنید و آن‌ها را تماشا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *