آموزش عکاسی حرفه ای در کرج عروسی که باید بدانیم

روز عروسی از آن روزهای خاطره‌انگیز زندگی مشترک است که باید توسط یک تیم حرفه‌ای به ثبت برسد. برای خلق تجربه لازم است تا از قبل آتلیه‌های مشهور شهر را بررسی کرده و با یکی از آن‌ها قرارداد بندید. در این مقاله نکات انتخاب آتلیه عروسی را به شما می‌گوییم که چه مواردی را برای این کار باید مد نظر داشته باشید. اگر به روز عروسیتان نزدیک می‌شوید، این مقاله می‌تواند برایتان مفید باشد.

 

تنها به تبلیغات اکتفا نکنید!

 

متاسفانه عده‌ای از زوج‌ها معیار اولیه خود را تبلیغات آتلیه در نظر می‌گیرند. امروزه با توجه به گسترش کانال‌های تبلیغاتی مثل فضای مجازی، تبلیغات شهری، تبلیغات اس ام اسی و غیره آتلیه‌ها و عکاسان زیادی خود را مطرح می‌کنند. ولی واقعیت این است که همه آن‌ها در کار خود متعهد نیستند. برای تشخیص کیفیت کار آتلیه‌ها باید نمونه کارهای آن‌ها را بررسی کنید. لذا باید از قبل با آتلیه مورد نظر قرار ملاقات گذاشته و عکس‌های سابق آن‌ها را تماشا کنید. همچنین باید به تجربه و سوابق آن‌ها دقت نمایید که البته در ادامه به آن بیشتر خواهیم پرداخت. ولی آنچه که واضح است این است که همه چیز در فضای مجازی و اینترنت آن گونه که به نظر می‌رسد، نیست! تبلیغات را معیار انتخاب خود قرار ندهید.

نکات انتخاب آتلیه عروس

تیم متشکل از کادر خانم و آقا

 

برای زوج‌های زیادی مهم است که عکاس آن‌ها خانم باشد. البته آتلیه‌ها معمولا دارای کادر آقا و خانم هستند که بسته به درخواست عروس و داماد فعالیت خود را انجام می‌دهند. لذا اگر حساس هستید که عکاس شما خانم باشد، حتما به این مسئله دقت داشته باشید و آن را بیان نمایید. در صورت نبود کادر خانم بسته به علاقه و سلیقه خود می‌توانید این کار را به کادر مجرب آقا بسپارید.

 

نوع دوربین عکاسی را بسنجید

 

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب آتلیه عروسی نوع دوربینی است که با آن عکس‌ها گرفته می‌شوند. بسته به اینکه مدل دوربین چیست، باید بتوان به وسیله آن تصاویر باکیفیت گرفت. یک دوربین خوب علاوه بر ثبت عکس بدون لرزش امکان استفاده از لنز را هم میسر می‌کند. لذا خوب است تا در هنگام عقد قرارداد دوربینی که می‌خواهید با آن عکاسی کنید را مورد بررسی قرار دهید.

 

داشتن مجوز

 

آیا آتلیه‌ای که می‌خواهید با آن کار کنید، مجوز دارد؟ حتما این مورد را مد نظر داشته باشید. معمولا آتلیه‌ها مجوز خود را در معرض دید قرار می‌دهند و با حضور در آتلیه می‌توانید آن را ببینید. ولی اگر به هر دلیل مجوز در معرض دید نبود از مدیر آنجا درخواست کنید تا مجوز را به شما نشان دهد. به یاد داشته باشید که آتلیه مذکور باید عضو اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران باشد و اجازه فعالیت به آن داده شده باشد.

نکات مهم در انتخاب آتلیه عروس

امنیت عکس‌ها و فیلم‌ها

 

یکی از نکات مهم در انتخاب آتلیه عروسی که بسیار مهم تلقی می‌شود امنیت عکس‌ها و فیلم‌های شخصی افراد است. یعنی تصاویر شما نباید در معرض استفاده غریبه‌ها قرار گیرد؛ مگر اینکه خود اجازه آن را بدهید. متاسفانه  بعضی از آتلیه‌ها برای نشان دادن کیفیت کار خود بدون کسب اجازه عکس‌ها و فیلم‌های عروس و داماد را در پیج اینستاگرام خود قرار می‌دهند که این کار ممکن است باعث بروز اختلافاتی شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که از قبل به این موضوع پرداخته و آن را به تیم عکاسی تذکر دهید.

 

ساخت فیلم عروسی مشابه

 

اگر می‌خواهید تهیه کلیپ عروسیتان را به آتلیه بسپارید، تاکید کنید که کلیپ شما شبیه به کارهای قبلی آتلیه و حتی بهتر باشد. زیرا بعضی از آتلیه‌ها به بهانه خلاقیت در بعضی کارهای خود تغییرات ایجاد می‌کنند که ممکن است شبیه به چیزی که از قبل توافق کردید نباشد. همچنین خوب است تا خودتان نیز در این باره ایده به خرج دهید تا فیلم روز عروسی آنگونه که مد نظر دارید، ساخته شود.

 

سابقه کار آتلیه

 

یکی دیگر از نکات انتخاب آتلیه عروس سابقه کار تیم عکاسان آن است. شما با کمی پرس و جو و یا جستجو در فضای اینترنت می‌توانید اطلاعاتی کلی درباره آتلیه به دست آورده و به انتخاب خود مطمئن شوید. همچنین در جلسه حضوری با تیم آتلیه بد نیست تا در این باره صحبت کرده و سوالات اساسی را بپرسید. ناگفته نماند که با بررسی نمونه کارهای آن‌ها می‌توانید از سابقه و تخصص آن‌ها مطمئن شوید. لازم به یادآوری است که علاوه بر بررسی سابقه کار آتلیه بد نیست تا به موارد زیر هم توجه کنید:

 • خلاقیت در کار را مد نظر داشته باشید و آن را در نمونه کارهای قبلی جستجو کنید.
 • با صحبت با تیم آتلیه از صبر و حوصله و منش خوب آن‌ها مطمئن شوید.
 • فضای عکاسی را حضورا بازدید کرده و از تهویه و نور کافی آن اطمینان پیدا کنید.

نکات انتخاب آتلیه عروس چیست

انتخاب براساس بودجه

 

یکی از نکات انتخاب آتلیه عروس توجه داشته به بودجه‌تان است. بسته به اینکه چه میزان بودجه دارید، خدمات به شما تعلق می‌گیرد. مقدار سرمایه این کار تعداد عکس‌ها، مدت زمان عکاسی و فیلم و غیره را تعیین می‌کند. لذا از آنجایی که این مسئله تکرارنشدنی‌ترین تجربه روز عروسی است، خوب است تا سرمایه قابل قبولی برای آن در نظر بگیرید.

 

تجهیزات مدرن

 

همانگونه که در بالاتر گفتیم دوربین عکاسی اولین شرط برای بهتر شدن تصاویر است. علاوه بر دوربین عکاسی تیم آتلیه باید تجهزات مدرنی داشته باشد. از جمله این وسایل می‌توان به لنز قوی، سه پایه، فیلتر، ریموت شاتر فلاش و غیره اشاره کرد. همچنین باید وسایل نورپردازی کامل باشند و نور را به صورت طبیعی در فضا منعکس کنند. وجود وسایل مدرن و محیط استاندارد یکی دیگر از شروط عکاسی است که نباید نادیده گرفت.

عکاسی در محیط باز یا بسته؟

 

اگر تمایل دارید تا عکس‌های شما در فضای باز گرفته شوند، حتما این موضوع را به تیم عکاسی بگویید. امروزه اکثر آتلیه‌ها فضای باز خصوصی برای این کار دارند و جای نگرانی نیست. این فضا در عین امن بودن باید خصوصی باشد و فقط برای عکاسی آن روز شما رزرو شده باشد. وجود نور طبیعی، فضای جذاب و رنگارنگ از جمله ویژگی‌های فضای باز مختص عکس عروسی است که باید مد نظر داشته باشید. لذا از چگونگی انجام آن مطلع شده و با عکاس خود به توافق برسید.

نکات انتخاب آتلیه عروس که باید بدانیم

از جزئیات کار مطلع باشید

 

چه تعداد عکس قرار است به شما تحویل شود؟ مدت زمان فیلم عروسی چقدر است؟ عکس‌ها در فضای باز گرفته می‌شوند یا محیط بسته؟ چه مدت زمان می‌برد تا عکس‌ها و فیلم‌ها آماده شوند؟ این‌ها تمام مسائلی است که باید درباره‌شان مطلع شوید. لذا در هنگام جلسه حضوری حتما به طور دقیق به این سوالات بپردازید.

مهم‌ترین نکات انتخاب آتلیه عروس

 

 • در مورد اینکه هزینه پرداختی شامل چه مواردی است به طور دقیق اطلاعات کسب کنید.
 • درباره خدمات دریافتی با عکاس خود صحبت کنید.
 • از بیان ایده‌های خود و مطرح کردن با عکاس غافل نشوید.
 • در مورد چگونگی و نحوه دریافت عکس‌ها (روی شاسی، آلبوم و غیره) مطلع شوید.
 • با بررسی نمونه کارها به خلاقیت تیم عکاسی پی ببرید.
 • تهویه مناسب و نور کافی در فضای عکاسی را قبل از عقد قرارداد بررسی نمایید.

 

عکس اسپرت و یا فرمالیته

 

اگر می‌خواهید خلاقیت به خرج داده و به جز عکس روز عروسی تصاویر عاشقانه‌تر ثبت کنید، چه گزینه‌ای بهتر از عکاسی فرمالیته! آتلیه انتخابی شما باید بتواند با انتخاب بهترین لوکیشین‌ها عکس‌هایی ساده و دونفره از شما به ثبت برساند. همچنین عکس اسپرت از دیگر خدمات آتلیه‌های مجرب است که می‌توانید به صورت جداگانه درخواست کرده و در مدت زمان دیگری به انجام برسانید. تنها کافیست در این باره ایده‌های خود را مطرح کرده و از تیم خود خلاقانه‌ترین خدمات را دریافت نمایید.

نکات انتخاب آتلیه عروس

آتلیه عکاسی شیما

 

اگر ساکن کرج هستید و می‌خواهید به زودی جشن عروسیتان را برگزار کنید، پس نیازمند یک تیم حرفه‌ای هستید. آتلیه عکاسی شیما با بیش از ده سال سابقه عکاسی در کنار شماست تا باکیفیت‌ترین تصاویر را در اختیارتان قرار دهد. خلاقیت، صبر و حوصله از جمله دیگر ویژگی‌های این تیم حرفه‌ای است که منجر به خلق آلبومی فراموش‌نشدنی می‌شود؛ پس چرا عکاسی روز عروسیتان را به آن واگذار نکنید؟

 

دیگر خدمات آتلیه شیما

 

 • عکاسی مراسم نامزدی
 • عکس اسپرت عروس و داماد
 • عکاسی تعیین جنسیت
 • عکاسی بارداری
 • عکاسی نوزاد
 • عکاسی فرمالیته
 • عکاسی تولد
 • عکاسی دندونی نوزاد
 • عکاسی سالگرد ازدواج

 

کلام پایانی

 

آتلیه شیما در کرج آماده است تا در مراسمات شما شرکت کرده و تصاویری به‌یادماندنی از شما و مهمانانتان به ثبت برساند. اگر قصد همکاری با ما دارید، تنها کافیست با کارشناسان این تیم تماس گرفته و وقت مشاوره حضوری دریافت نمایید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که سری به دیگر صفحات وب سایت ما بزنید و نمونه کارهای سابق این تیم را مشاهده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *