عکس گرفتن از نوزاد هم شیرین است و هم حساس! اینکه چگونه عکاسی کنید تا هم تصاویر خوبی خلق نمایید و هم نوزاد خسته نشود مهم است. به همین دلیل باید اصولی را برای این کار در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که نکات عکس گرفتن از نوزاد کم نیست و برای خلق یک تجربه خوب باید با آن‎ها آشنا باشید. در این مقاله از آتلیه شیما مهم‌ترین این اصول را به شما معرفی خواهیم کرد تا برای عکاسی از نوزاد عزیزتان دچار مشکل نشوید.

 

عکاسی از نوزاد

 

وقتی نوزاد پا به این دنیا می‌گذارد خانواده‌‍اش عاشق او و تمام لحظات بودن او هستند! لذا اکثر والدین علاقه دارند تا از این روزهای تکرارنشدنی عکس بگیرند. دانستن نکات عکس گرفتن از نوزاد به شما کمک می‌کند تا بتوانید آلبومی خاطره‌انگیز ثبت کرده و به نحو احسن این روزهای ناب را ثبت کنید. در ادامه به شما می‌گوییم که به چه اصولی دقت کنید تا منجر به خلق تصاویر خاص شود.

 

نکاتی برای عکاسی از نوزاد

 سن مناسب عکاسی

 

شاید اولین سوالی که برایتان به وجود آید زمان عکاسی کرد است. باید بدانید که چه سنی برای عکاسی از نوزاد بهتر است. بعضی از افراد روزهای اول زندگی کودک را برای عکاسی کردن انتخاب می‌‌کنند در حالی که بهترین زمان عکاسی هفته سوم به بعد است. در این مدت ورم صورت کودک کمتر شده و دچار آکنه، زردی و یا سوءهاضمه نمی‌شود. همچنین از سرخ بودن پوست نوزاد کم شده و می‌توان تصاویر زیباتری ثبت کرد. ناگفته نماند که در این مدت والدین از جمله مادر آمادگی بیشتری برای عکاسی و گرفتن ژست مادرانه دارند.

 

از لباس راحت استفاده کنید

 

یکی دیگر از نکات برای عکاسی از نوزاد پوشش مناسب و راحت برای کودک است. برای این کار لباسی که انتخاب می‌کنید باید در عین راحت بودن طرح‌های جذاب برای شیک‌تر شدن عکس‌ها داشته باشد. همچنین بد نیست تا لباس مادر و نوزاد ست باشد تا هماهنگی بیشتری در عکس‌ها به وجود آید. فراموش نکنید که پوشش نوزاد را بسته به فضا و تم محیط انتخاب کنید تا جذابیت عکس‌ها بیشتر شود.

 

رعایت بهداشت؛ مهم و ضروری!

 

از دیگر نکاتی که در حین عکس گرفتن از کودک تازه متولد شده باید بدانید رعایت کردن بهداشت است. برای این کار بهتر است قبل از دست زدن به نوزاد دستان خود را بشویید تا از انتقال هرگونه آلودگی جلوگیری شود. همچنین اگر احساس کسالت می‌کنید، توصیه می‌کنیم که چند روز پروسه عکاسی را به تعویق بیندازید.

 

پیش از عکاسی به نوزاد شیر بدهید

 

یکی دیگر از نکات عکس گرفتن از نوزاد شیر دادن به او قبل از شروع عکاسی است. این کار علاوه بر ممانعت از گرسنگی در زمان عکاسی منجر به خواب عمیق وی می‌شود. در نهایت در زمان خواب می‌توانید عکس‌های خوبی از نوزادتان بگیرید. فراموش نکنید که همواره برای جلوگیری از گرسنگی کودک شیر خشک و خوراکی‌های مربوطه را همراه داشته باشید. شیر که تغذیه اولیه کودک است به عنوان یک خواب‌آور مفید تاثیرگذاری خوبی در روند عکاسی دارد، لذا از آن غافل نشوید.

نکات عکس گرفتن از نوزاد

یافتن ایده‌ها

 

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از شروع عکاسی ایده‌ها و ژست‌های مناسب را پیدا کنید. دریابید که نوزادتان به چه شکل خوابیدن و یا بغل شدن علاقه دارد. در نتیجه آن ژست را برای عکاسی در نظر بگیرید. همچنین در نظر داشته باشید که آیا می‌خواهید کودک همراه با پدر بزرگ و مادربزرگش عکس یادگاری داشته باشد یا خیر! عکاسی در کنار دیگر اعضای خانواده نیز نیازمند ژست‌های خلاقانه دیگر است که برای جلوگیری از اتلاف وقت باید از قبل در موردش فکر کنید.

 

زمان عکاسی مناسب

 

یکی دیگر از نکاتی برای عکاسی از نوزاد زمان عکس گرفتن است. همواره توصیه می‌کنیم که اواخر روز را برای این کار انتخاب نکنید. زیرا در این موعد کودک خسته است و با شما همکاری نخواهد کرد. لذا بهترین زمان عکاسی را در ابتدای روز و پس از بیدار شدن کودک در نظر بگیرید.

 

آرامش داشته باشید

 

یکی از اصول رویایی‌تر شدن عکس‌ها حفظ آرامش است. برای اینکه بتوانید آرامش و ریلکس بودن نوزاد را نشان دهید، باید خودتان آرام باشید و با مهربانی با کودک رفتار کنید. در این پروسه باید صبر و حوصله زیاد به خرج دهید و ریلکس باشید. پخش موسیقی ملایم و نفس عمیق از جمله مواردی است که می‌تواند در ایجاد یک فضای لذت‌بخش و آرام تاثیرگذار باشد.

نکات عکس گرفتن از نوزاد چیست

عکاسی در زمان خواب

 

زمان خواب بودن نوزاد بهترین لحظات برای عکاسی کردن است. زیرا می‌توانید به هر ژستی که می‌خواهید او را خوابانده و یا در آغوش بگیرید. البته بیدار بودن نوزاد هم می‌تواند ایده خوبی برای عکس گرفتن با والدینش باشد و با خنده‌ای ملیح عکسی دلنشین را ثبت خواهید کرد.

 

با نوزاد صحبت کنید

 

یکی از نکات عکس گرفتن از نوزاد صحبت کردن با او است. همواره به والدین و یا عکاسان توصیه می‌کنیم که در طول عکاسی با نوزاد به طرز مهربانانه‌ای صحبت کنند. این کار باعث می‌شود تا با لحن خوب شما نوزاد ارتباط برقرار کرده و همکاری کند. شنیدن صدای والدین در زمان عکاسی نوزاد را آرام نگه می‌دارد و باعث می‌شود تا بودن در فضایی غریبه آزارش ندهد.

 

زاویه مناسب را بیابید

 

همواره به یاد داشته باشید که زاویه خوبی برای عکاسی از نوزاد در نظر بگیرید. زاویه‌ای که انتخاب می‌کنید باید طبیعی باشد و نور خوبی به تابیده شده باشد. معمولا عکاسان حرفه‌ای می‌دانند که بهترین پوزیشن برای این کار چیست؛ لذا قبل از آن تحقیق کرده و یا یک تیم کاربلد را برای این امر انتخاب کنید.

نکات عکاسی از کودک در منزل

توجه دمای محیط

 

از دیگر مهم‌ترین نکات عکس گرفتن از نوزاد در نظر داشتن دمای محیط است. به یاد داشته باشید که نوزادان نسبت به ما حساسیت بیشتری به گرما و سرما دارند؛ لذا در تامین دمای اطراف دقت کنید. دمای اتاق نباید به قدری سرد باشد که نوزاد اذیت شده و خود را جمع کند. همینطور نباید آنقدر گرم باشد که صبر و تحمل وی تمام شود.

 

تجهیزات مناسب به کار ببرید

 

انتخاب دوربین عکاسی حرفه‌ای یکی از مهم‌ترین نکات عکس گرفتن از نوزاد است که نباید فراموش کنید. همچنین شاتر انتخابی شما باید کم سر و صدا باشد تا باعث پریشانی کودک نشود. وسایل نورپردازی، تهویه مناسب، لنز استاندارد و حتی وسایل سرگرمی از دیگر وسایل عکاسی از نوزاد شمرده می‌شود که نباید از خاطر ببرید.

 

کجا عکاسی کنیم؟

 

تاکنون با نکات عکاسی از نوزاد آشنا شدید و بد نیست تا کمی هم در مورد مکان‌های عکاسی مناسب این کار بدانید. معمولا والدین عکس گرفتن از نوزاد در آتلیه را انتخاب می‌کنند. زیرا علاوه بر وجود یک تیم حرفه‌ای تجهیزات استاندارد آنجا نیز در ثبت یک آلبوم تکرارنشدنی تاثیرگذارند. اما اگر به هر دلیلی می‌خواهید در منزل عکاسی کنید، باید به مواردی که در ادامه به آن پرداخته‌ایم دقت کنید.

 

نکات عکاسی از کودک در منزل

 

 • مکان انتخابی شما باید نور کافی داشته باشد.
 • دمای اتاق را به طور استاندارد تنظییم کنید.
 • دوربین مناسب برای این کار انتخاب کنید. (عکاسی با تلفن همراه نیز می‌تواند گزینه خوبی باشد)
 • بهترین زمان متناسب با خواب کودک را در نظر بگیرید.
 • عکاسی در اتاق خواب کودک بهترین گزینه برای حفظ آرامش وی است.
 • از اسباب‌بازی‌های نوزاد غافل نشوید و او را سرگرم کنید.
 • خواباندن در تخت و سرگرم کردن با اسباب‌بازی بهترین ژست‌ها برای عکاسی از کودک در منزل است.
 • عکاسی از زاویه بالا را در اولیت خود قرار دهید.

نکات عکاسی از کودک در منزل

دیگر لوکیشین‌های عکاسی نوزاد

 

از دیگر لوکیشین‌های مناسب عکاسی از کودک می‌توان به باغ اختصاصی، جنگل، ساحل، حیاط و غیره اشاره کرد که همگی مزایا و معایب خاص خود را دارند. فراموش نکنید که علاوه برا موارد گفته شده داشتن خلاقیت و صبر به شما کمک می‌کند تا بتوانید تجربه‌ای فراموش‌نشدنی رقم بزنید.

 

عکاسی از نوزاد در آتلیه

 

همانگونه که در بالاتر گفتیم عکس گرفتن از نوزاد در اتلیه عکاسی بهترین گزینه است. زیرا هم وسایل استاندارد در آنجا وجود دارد و هم تخصص کافی تیم عکاسان! از دیگر مزیت‌های این کار می‌توان به وجود محیط مناسب نوزاد، نور کافی، کیفیت بالای تصاویر و خلق آلبوم اشاره کرد. با وجود این همه مزیت بد نیست تا عکس گرفتن از نوزاد دلبندتان را به یک تیم حرفه‌ای واگذار کرده و نگران هیچ چیز نباشید.

 

آتلیه عکاسی شیما

 

آتلیه شیما در کرج یکی از بهترین آتلیه‌های استان البرز است که با بیش از ده سال سابقه عکاسی از مراسمات در کنار شماست. عکاسان این آتلیه با تجربه و تخصص خود تلاش می‌کنند تا تکرارنشدنی‌ترین لحظاتتان را با ابزاری باکیفیت ثبت کرده و در آلبومی شیک تقدیمتان کنند. اگر به دنبال یک فضای آرام و یک تیم کاربلد هستید، چه گزینه‌ای بهتر از آتلیه عکاسی شیما در کرج!

چندین نکات عکس گرفتن از نوزاد

دیگر خدمات ما

 

 • عکاسی تعیین جنسیت
 • عکاسی جشن دندونی
 • عکاسی بارداری
 • عکاسی مراسم نامزدی
 • عکاسی فرمالیته عروس
 • عکس اسپرت عروس و داماد
 • عکاسی سالگرد ازدواج
 • عکاسی صنعتی

کلام پایانی

 

در این مقاله تلاش کردیم تا به بیان مهم‌ترین نکات برای عکاسی از نوزاد بپردازیم و هرآنچه را که نمی‌دانید به شما آموزش دهیم. اگر دوست دارید تا عکس گرفتن از کودک عزیزتان را به تیم آتلیه عکاسی شیما بسپارید تنها کافیست از قبل با ما تماس گرفته و وقت حضوری دریافت نمایید. همچنین این امکان وجود دارد تا سری به دیگر صفحات وب سایت ما زده و نمونه کارهای سابق را تماشا نمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *